TIGER SHIELD – двошарова система захисту сталі від корозії

Для довгострокового антикорозійного захисту металоконструкцій широко використовуються гаряче цинкування і різні лакофарбові матеріали, які не тільки утворюють щільне грунтове покриття, але також можуть забезпечити катодний захист.

Завод порошкових фарб TIGER Coatings (Австрія) вже багато років має в своїй пропозиції альтернативний метод – антикорозійний захист за допомогою двошарового порошкового покриття.

Система Tiger Shield – це двошарове покриття, що складається з антикорозійного порошкового праймера на епоксидної основі, і стійкого до ультрафіолетового випромінювання і атмосферних факторів фінішного порошкового покриття фасадного якості Tiger Drylac®. Грунтовка – праймер має хороший розлив і адгезію до підкладки і відповідає за антикорозійний захист готового покриття.

Перевагою такого двошарового покриття є:
– Антикорозійний захист, порівнянний за якістю з гарячим цинкуванням та відповідає вимогам антикорозійного захисту категорії C5 (тривалий захист);
– Широкий вибір кольорів і декоративного виду фінішного шару;
– Відсутність ефекту виділення газів з фарбуємої підложки;

– Відсутність проблем з междуслойной адгезію;
– Виключається можливість пошкодження поверхні виробів, як це іноді відбувається в разі гарячого цинкування.

Завдяки поліпшенню затверджуючих компонентів грунтове покриття забезпечує дуже високу якість антикорозійного захисту, хороше покриття кромок і виступів, а також оптимальну міжшарову адгезію.

Тривалі захисні властивості в даному випадку забезпечуються високою щільністю готового покриття.

Проведені відповідно до ISO 9227 дослідження стійкості до соляного туману показали, що стійкість грунту значно перевищує вимоги існуючої норми. Дослідження проводилися протягом 2 880 годин, і підплівкова корозія поширилася максимально на 2 мм від надрізу.
Але щоб досягти описаних властивостей, грунт повинен бути пофарбований стійкою до ультрафіолетового випромінювання фінішної фарбою Tiger Drylac®.
Для забезпечення відповідної міжшарової адгезії грунт повинен запікатись при температурі 200ºC протягом 2-3 хвилин. За цей час відбувається розплавлення і часткова полімеризація фарби.
Таке не закінчене затвердіння забезпечує необхідну міжшарову адгезію. Отвердження другого фінішного шару відбувається в звичайному режимі. Остаточна полімеризація двошарового покриття відбувається після повної полімеризації фінішного покриття.

Для забезпечення оптимального антикорозійного захисту, мінімальна товщина кожного шару системи Tiger Shield повинна бути не менше 80-100 мкм. Загальна товщина всього покриття, повинна бути не менше 160 мкм.