Сучасні камери напилення порошкової фарби

Сучасні камери напилення порошкової фарби повинні відповідати наступним вимогам та забезпечувати:

  1. Мінімальні неповернені витрати порошкової фарби;
  2. Автоматичне повернення порошкової фарби, яка пролетіла повз деталь, в цикл напилення для її повторного використання;
  3. Запобігання потрапляння порошкової фарби за межі камери;
  4. Економічність;
  5. Безпека експлуатації.

kamera_theoryМінімальні витрати порошкової фарби залежать від ефективності збирання фарби, яка в процесі напилення пролетіла повз деталь, та повторного її використання. Процес повернення порошкової фарби, яка пролетіла повз деталь, в цикл напилення називається – РЕКУПЕРАЦІЯ. В сучасних камерах процес рекуперації є автоматичним. Порошкова фарба, яка пролетіла повз вироби, осідає на циліндричних фільтрах, за допомогою пневмоударів зсипається в бункер камери напилення. Перед поверненням в процес напилення, фарба проходять крізь спеціальне вібросито виконане з нержавіючої сталі (або іншого немагнітного матеріалу), яке вбудоване в бункер з обладнаною системою флюідизації. Вібросито служить для очищення порошкової фарби від сміття, яке не повинно попадати на деталі в процесі напилення. Флюідизація – процесс спушування порошкової фарби. Флюідизація використовується для рівномірної подачі фарби в напилювачі та запобігає заляганню фарби. Для організації флюідизації, під спеціальну мікропористу плиту під тиском подається повітря, яке, проходячи крізь плиту, рівномірно розподіляється по всій її площині, проходить крізь фарбу та спушує її. За допомогою ежекторних насосів NORDSON, фарба плавно подається на напилювачі.

Плавна подача фарби дозволяє наносити рівномірний шар покриття на деталі. Автоматична система пневмоударів на циліндричних фільтропатронах забезпечує їх своєчасне очищення. За відсутності такої системи немає можливості організувати автоматичну рекуперацію порошкової фарби. Фарба, яка пролетіла повз деталь, залишається на фільтрах, забруднюючи їх. Забруднені фільтри пропускають через себе меншу кількість повітря, що призводить до зменшення тяги в камері. Повітряні потоки слабшають і створюється небезпека виходу фарби
за межі камери та забруднення ділянки фарбування. Використання нержавіючої сталі для панелей камери напилення, ускладнює налипання порошкової фарби на стінах камери за рахунок високої гладкості панелей і слабких магнітних властивостей нержавіючої сталі. Також використання нержавіючої сталі прискорює процес переходу з одного кольору порошкової фарби на інший, для цього достатньо обдути внутрішні стінки камери і замінити комплект циліндричних фільтрів. Скорочення часу на очищення камери означає
економію в процесі порошкового фарбування, особливо при частій зміні кольору. Під час роботи, камера споживає багато повітря, яке, змішуючись з порошковою фарбою утворює порошковоповітряну суміш. Конструкція камери повинна забезпечувати можливість повернення очищеного повітря в приміщення ділянки порошкового фарбування. Якщо очищене повітря не повертається в приміщення, а видаляється з нього назовні, тоді для компенсації втраченого повітря в цех потрібно організовувати подачу повітря ззовні. В холодну пору року це повітря потрібно нагрівати, що призводить до додаткових витрат на обігрів приміщення. Безпека експлуатації Під час напилення порошкової фарби утворюється повятряно-порошкова суміш. При недостатній продуктивності системи вентиляції концентрація порошкової фарби може утворювати легкозаймисту та вибухонебезпечну суміш, яка займається від іскри. Для запобігання виникнення такої ситуації камера повинна бути обладнана системою контролю розрідження вентиляційного повітря. При зменшенні розрідження менше встановленої норми система блокує роботу установки напилення для запобігання виникненню іскри.
Сучасні камери напилення порошкової фарби нашої компанії вироблені згідно ТУ У 28.2-31073613-001 та відповідають усім вищезгаданим умовам.